עיצוב אריזות בעידן המודרני

מה היית עושה במקומי אם היה פונה אליך (ולעוד 2 קולגות) לקוח פוטנציאלי חדש, ומבקש הצעת מחיר לתכנון, עיצוב והפקה של מארז מלא למוצר? נשמע מגניב!
ועכשיו לפרטים המלאים: העבודה כוללת תכנון מבנה ופריסה מקרטון עבור מוצר במבחנת זכוכית, אספקת דגם פיזי וגם עיצוב אריזה (גרפיקה). בנוסף, נדרש תכנון גודל פריסה, קיפול, עימוד ועיצוב עלון מוצר ב-16 שפות (!) שיכנס לתוך המארז וכמובן גם הדפסה ואספקה של כל המארז בכמה מאות אלפי עותקים על פי חלוקה שבועית. זה כבר מלחיץ!
זה בדיוק מה שקרה לי בתחילת השבוע…

הרגע הראשון הוקדש לפאניקה, שהרי אני לא מעצבת מוצר ובטח לא בית דפוס וכמויות כאלה בכלל מדפיסים בארץ?… רגע הפאניקה הפך במהרה להתרגשות, תעוזה ונמרצות – יש פה אתגר, ואתגרים אני אוהבת!

טלפון לשותף עסקי להתייעצות ו… הופה, אנחנו על מסלול ההמראה.

שנים שאני אוספת סביבי אנשים מקצוענים ושירותיים ממגוון תחומים, המשיקים לתחום הפעילות שלי – מיתוג חברות, בניית מותג וגולת הכותרת עיצוב אריזות למוצר. ברבות השנים, האנשים הללו הוכיחו שהערכים המובילים אותם – דומים לאלו שלי – מקצוענות, חשיבה יצירתית, גמישות, זריזות ושירותיות. במהלך העבודה והשנים הם הפכו לחברים – פעם אני נחלצת לעזרתם ופעם הם שם בשבילי.

לנהל את התהליך

נחזור לעיצוב המארז המדובר,
בתוך 24 שעות בלבד הספקנו לאסוף מאשת הקשר אצל הלקוח דוגמה של מבחנת הזכוכית. העברנו את הדוגמה למתכננת מוצר, שיצרה עבורנו פריסה ודגם בשתי אופציות של אריזת קרטון. הדגמים הכילו במה האוחזת ושומרת על מבחנת הזכוכית. בנוסף, הדגמים אפשרו את הכנסת עלון המוצר אל תוך המארז בצורה אסתטית ונוחה. ו…בינגו! יש לי דגם של מוצר מוחשי להראות ללקוח הפוטנציאלי. דגם מארז עם עלון מוצר ביחד עם הצעת מחיר, שאמסור פיזית ביד, כעבור 48 שעות למנכ״לית ולצוות השיווק.

להוביל את התהליך

הגעתי לפגישה לאחר שהעברתי, לבקשת אשת הקשר, שמות ממליצים – שעם שניים מתוכם שוחחו, וקיבלו חוות דעת על חוויית השירות הפרטית שלהם. אחרי סבב היכרות קצר, הנחתי על השולחן את דגם המארז שהכנו מראש, ו…שתקתי.

איזו התרגשות גאתה אצל כל הנוכחים בחדר הישיבות.

מאותו רגע הפך השיח לחם, פתוח ומשותף. סקרנו את יתרונות המארז, אפשרויות הייצור, רעיונות עבור עיצוב אריזה זו, מיקוד ראשוני של קהל היעד, ערכים, תועלות וייחודיות המוצר על פני המתחרים בשוק.

חלק נכבד מהשיח כלל שיתוף אתגרים טכניים וטכנולוגיים בדבר אירוז אוטומטי מְמֻכָּן של המוצר.
גם פה הפתעתי את הצוות. חלק מהקשרים המקצועיים שלי כוללים גם קשר עם מהנדס המתמחה בבניית מכונות והתאמת פסי ייצור לאריזה אוטומטית. שמחה גדולה לכולנו!

העסקה נסגרה ונסגרה בקלות, כי בין השאר, ידעתי לצפות את נקודות הכשל האפשריות אצל הלקוח ולתת להן מענה ופתרונות איכותיים. למנוע את כאבי הראש – מראש, כבר אמרנו?
כל שנותר לנו עכשיו זה להתחיל את התהליך בצורה מסודרת: חתימה על NDA (מסמך סודיות), הסכם התקשרות ופגישת מחקר ויללה – מתחילים לעבוד.

בפעם הבאה שיגיע אתגר הכולל עיצוב אריזות, תיכנון והפקה בכמויות גדולות – חשוב לזכור לפנות גם אלי. אולי אפתיע גם אותך. ממש פה אפשר למצוא את פרטי ההתקשרות שלי וכדאי גם לשמור במועדפים 😉