מה לבלתי אפשרי, ליונק הדבש ולמיצוב?

מותג ״עובד״ הוא מותג נחשק, מותג שיש לו סיפור טוב ומורשת, מותג שיש לו לקוחות חוזרים נאמנים, מותג ששמו הולך לפניו והלקוחות ממליצים עליו ומשגררים אותו הלאה רק כי הם מאמינים באיכויות, בתועלות ובערכים של המותג. בקיצור – מותג עם מיצוב מעולה.

כזה מותג בדיוק הוא יונק הדבש.

יונק הדבש הוא העוף הכי קטן וקל בעולם – רק 5 ס״מ אורך ומשקלו כ-2 גרם בממוצע.

הוא מרהיב ביופיו – נוצות בגוונים מתכתיים של ירוק, כחול וצהוב (לזכר)

והוא מנופף בכנפיו הכי מהר מבין כל העופות – עד 90 פעמים בשניה!!!

חסרונו הוא ביחס גוף-כנפיים הכי קטן מבין כל הציפורים.

אך כמו מותג טוב – חסרונו הופך ליתרונו:

חוץ ממהירות הנפנוף המטורפת, יונק הדבש מניע את כנפיו בצורת 8 פחוס (ולא מעלה-מטה כמו שאר בעלי הכנף) מה שמאפשר לו את היכולות הבלעדיות של גם, גם וגם:

  • גם לעופף במקום
  • גם לעוף למעלה ולמטה
  • גם לשנות כיוון ימינה ושמאלה
  • גם לעוף אחורה
  • וגם לעוף כשהגב כלפי האדמה

הכל במעברים מהירים ורכים– כמו גלישה או ריקוד

כל התכונות הללו בלתי אפשריות לבעלי כנף אחרים!

על אף גודלו המזערי, מפתיע שרוב יונקי הדבש נודדים למרחקים ארוכים מאוד – בין קנדה הצפונית בקיץ לבין דרום אמריקה בחורף – כל שנה. יונק הדבש יכול לעוף 20 שעות ברציפות!

הזיכרון המצוין והנאמנות של יונק הדבש גם הם שם דבר – זוגות מונוגמיים שחוזרים לקנן כל שנה באותו קן ופוקדים את אותם תחנות האכלה בכל שנה…

סיפור עם שעליו גדלה ואנגרי מאטאיי משבט הקיקויו בקניה, מספר על פרוץ שריפת ענק ביער גדול. כל בעלי החיים מגדול ועד קטן עמדו מפוחדים וחסרי אונים ומעש אל מול הלהבות. רק יונק הדבש התעופף במהירות שיא הלוך-חזור, בין הנחל הקרוב לבין להבות השריפה, והעביר בלשנו המחודדת טיפת מים בודדת בכל פעם.

החיות הנדהמות שאלו אותו מדוע הוא ״מתרוצץ״ כך, שהרי הוא מביא כל כך מעט מים אל להבות אש כל כך גדולות. תשובתו של יונק הדבש היתה: ״אני עושה את הכי טוב שאני יכול״.

ואנגרי, שהצליחה לשבור את מעגל הבורות לנשים ולרכוש השכלה ולהצטיין באוניברסיטה בארה״ב, זכרה כמו יונק הדבש את השורשים שלה. בנאמנותה לבני עמה ולערכי הטבע שעליהם גדלה – עשתה את הכי טוב שיכלה – נלחמה באומץ למען הגנה על הטבע ונגד קיפוח נשים בקניה ויצרה שינוי אמיתי. על כך הפכה להיות האישה האפריקאית הראשונה שזכתה בפרס נובל לשלום על פיתוח בר-קיימא, דמוקרטיה ושלום ופרסים נוספים. ניתן לקרוא בהרחבה את סיפור חייה המופלא ופעילותה הרחבה כאן.

ואנגרי מעוררת השראה ואני רואה את הקשר שבין סיפור העם שעליו גדלה, הערכים שהניעו אותה ודרך פעולתה.

כמו יונק הדבש אני פועלת למען הלקוחות שלי והמותגים שלהם בנאמנות ולמרחקים ארוכים.

אני הופכת את מה שנתפש כחסרון – ליתרונות:

קטן וקל – אני מקפידה שחברת המיתוג שלי תישאר ״קטנה ורזה״ בהיקף העובדים השכירים על מנת שתמיד יישאר היחס האישי והתקשורת הישירה בין המותג, בעלי המותג לביני. בסטודיו שלי – מדברים איתי ישירות ללא מתווכים, מזכירות או תקציבאים.

גמישות תנועה – יחד עם זאת, אני מפעילה קשת רחבה של בעלי מקצוע משלימים לטובת מענה מדויק, מהיר ותפור לפי מידות וצרכי המותג – מכותבי תוכן וקופירייטרים ועד מתכנתים. כך שצוות נותני השירות הוא רחב, נבחר בפינצטה ומותאם לפי צרכי הלקוח.
מהירות תגובה – בגלל ״רזון״ האדמיניסטרציה ויכולת הגמישות – המענה שלנו מאוד מהיר (עד 90 פעמים בשנייה?)

מזמינה אותך ליצור קשר כאן ולהכיר חברת מיתוג קטנה עם ערך גדול למותג שלך.